X
X
Back to the top

İZMİR, TR

Farklı,
Dünyaları Keşfedin!

Gün geçtikçe artan kaliteli müzik arşivi!

2020-01-18

Kısaca Ege Kitap & Plak

Kitap ve plak tutkunlarıyla, koleksiyonerlerin haftanın 7 günü ziyaret edebileceği Ege Kitap & Plak sizi farklı dünyaları keşfetmeye davet ediyor.

Bir sahafın kapısından içeri adımınızı attığınız anda, eşsiz ve sonunu asla tahmin edemeyeceğiniz bir yolculuğa çıkarsınız. Sizi bu yolculuğa çıkartan, yeni dünyaların kapısını açan ise sahafın raflarında dizilmiş nadir bulunan, baskısı tükenmiş, meraklılarının bir dedektif gibi yıllarca izini sürdükleri kitap, dergi, efemara ve plakladır.

Her biri Kültür hazinesi olan

Kitapların, dergilerin, plakların ardından çıkacağınız yolculuk sanılanın aksine sadece geçmişe doğru değildir çünkü bir sahafın büyülü dünyasından alınan her bir parça, onu takip edecek yenilerine yani geleceğe doğru da bir yolculuktur.

Ege Kitap & Plak

 

Yüzyıllarca Punta, günümüzde ise Alsancak adıyla bilinen İzmir’in en güzel ve tarihi semtlerinden birisinde 2006 yılında, size bu yolculukta kapılar açmak için kuruldu.

Okumaya ekran üzerinden değil kâğıttan müptela olanlar için tarih siyaset, bilim, edebiyat, felsefe, mimari, arkeoloji ağırlıklı olmak üzere farklı alanlarda sayısız kitap, dergi, efemera ve süreli yayın.

Dijitalleşmeyi reddetmese de analog müziğin keyfini bilen müzikseverler için Blues, Jazz, Punk, Rock, Reggae, New Wave, Psychedelic başta olmak üzere yerli, yabancı, her hafta yeni eklentilerle binlerce 45’lik ve 33’lük.

2020-01-18

Haber bültenimize abone olun!

 

© Ege Kitap ve Plak / Tüm hakları Saklıdır by 7 • Gizlilik Politikası • Çerez Politikası & KVKK